Reklamácie

My v Automach.sk sa každý deň snažíme robiť našu prácu najlepšie ako vieme a poskytovať najlepšie a najrýchlejšie služby. Stále sme však len ľudia a tak sa aj napriek našej snahe môže stať, že niečo sa jednoducho pokazí. Ak teda potrebujete reklamovať tovar, ktorý ste u nás objednali, alebo ho chcete vrátiť, prečítajte si prosím nasledovné informácie.

Záručná doba a reklamácie tovaru

Záručná doba na tovar objednaný v eshope Automach.sk je štandardne 24 mesiacov, v prípade bazárového tovaru 12 mesiacov - ak nie je uvedené inak. Záručná doba začína plynúť dňom prevzatia tovaru zákazníkom. Záručný servis zabezpečuje prevádzkovateľ internetového obchodu.

Nekompletnosť zásielky alebo poškodenie tovaru je nutné oznámiť do 48 hodín od prevzatia zásielky e-mailom na automach@automach.sk alebo telefonicky v pracovné dni na 0915 480 322 . Neskoršie reklamácie nekompletnosti zásielky alebo mechanického poškodenia výrobku nemusia byť uznané. 

Ak chcete zakúpený tovar reklamovať, vopred nás prosím kontaktujte (mailom, telefonicky). Reklamovaný tovar (najlepšie až po dohode s nami) zašlite prosím na adresu Dávid Mach AUTOMACH, Hviezdoslavova 546, 908 41  Šaštín-Stráže, prípadne doručte osobne . Odporúčame Vám tovar zaslať ako balík doporučenou zásielkou. Tovar nám prosím neposielajte dobierkou. Do balíka priložte kópiu daňového dokladu (faktúra), ktorý sme Vám poslali s tovarom a kópiu ústrižku od doručovateľa a vyplnený REKLAMAČNÝ PROTOKOL(kliknite pre otvorenie v novom okne)

Po obdržaní reklamovaného tovaru Vás budeme bezodkladne kontaktovať e-mailom alebo telefonicky a dohodneme sa s Vami na rýchlom vyriešení problému: reklamovaný tovar Vám vymeníme kus za kus, prípadne iný, ktorý si vyberiete (do hodnoty reklamovaného tovaru) alebo Vám vrátime peniaze. Reklamácia bude vybavená v čo najkratšom čase, najneskôr však do 30 dní od prijatia reklamovaného tovaru. O výsledku reklamácie budete informovaný bezprostredne po ukončení reklamačného konania e-mailom a spolu s tovarom Vám bude doručený reklamačný protokol.

Pri bazárovom tovare nie je možné reklamovať poškodenie, ktorého sa zľava týka.

Vrátenie tovaru

Všetok tovar* zakúpený v eshope automach.sk môžete bez udania dôvodu vrátiť do 14 pracovných dní od prevzatia tovaru. Odstúpiť od zmluvy je nutné preukázateľným spôsobom (písomne, e-mailom). Toto právo Vám vyplýva z § 12 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z.z.). Neskoršie odstúpenie od zmluvy už nie je možné. Tovar je nutné zaslať na adresu Dávid Mach AUTOMACH, Hviezdoslavova 546, 908 41  Šaštín-Stráž, prípadne doručiť osobne na uvedenú adresu. Odporúčame tovar zaslať ako balík doporučenou zásielkou. Tovar nám prosím neposielajte dobierkou. Do balíka priložte kópiu daňového dokladu, ktorý sme Vám poslali s tovarom.

Príslušnú sumu za vrátený tovar Vám môžeme kompenzovať:

  • poskytnutím poukážky na zľavu, ktorú môžete použiť pri ďalšom nákupe u nás,
  • zaslaním sumy, ktorú ste zaplatili za tovar na Vami určený účet do 15 dní.

 

Do balíka priložte informáciu, o ktorú z uvedených kompenzácií máte záujem.

 

Od zmluvy nie je možné odstúpiť v nasledovných prípadoch:

  • tovar je mechanicky poškodený
  • tovar  má známky používania 
  • tovar nie je kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu atď., ak bol k nemu dodaný)
  • tovar bol objednaný špeciálne na objednávku (overte si mailom alebo telefonicky)
  • keď to povaha výrobku neumožňuje (podľa zákona- tovar na stiahnutie, v elektronickej podobe)

 

V prípade neoprávneného vrátenia tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.

 

Prajeme Vám príjemné nakupovanie v našom internetovom obchode!